66-002 Zielona Góra
Stary Kisielin - Przemysłowa 3A

68 323 80 75
607 483 216  
turboserwis@interia.pl

Kompresory klimatyzacji

 

kompresorNajczęstszą przyczyną nieprawidłowej pracy klimatyzacji w samochodach jest uszkodzenie kompresora klimatyzacji.

 

Element ten pełni istotne zadanie dystrybucji czynnika chłodzącego po całym układzie klimatyzacji. Urządzenie pracuje w trudnych warunkach i pod dużym ciśnieniem, ale głównym powodem jego niesprawności jest zanieczyszczenie.

 

Wszelkie zabrudzenia dostające się do obiegu układu klimatyzacji prędzej czy później trafiają do kompresora. Tam najczęściej osadzają się na iglicy zaworu ciśnieniowego, uniemożliwiając jej poprawną pracę.

 

Naprawa klimatyzacji z niesprawnym kompresorem skupia się wówczas na płukaniu i czyszczeniu całości.

Nieprawidłowo przeprowadzone płukanie układu klimatyzacji często doprowadza w krótkim czasie do ponownego uszkodzenia kompresora.

Jakie zadania spełnia sprężarka klimatyzacji?

Kompresor klimatyzacji wymusza ruch czynnika chłodzącego w układzie i spręża czynnik, co umożliwia przebieg całego procesu obniżania temperatury.

Jak można sprawdzić czy kompresor klimatyzacji jest sprawny?

Sprawdzenie czy sprężarka klimatyzacji działa poprawnie odbywa się przy wykorzystaniu manometrów znajdujących się w każdej stacji do serwisowania klimatyzacji. Kompresor działa właściwie, gdy można odczytać poprawne wyniki na manometrach podłączonych do portów wysokiego i niskiego ciśnienia układu klimatyzacji.

Ile lat wytrzymuje kompresor klimatyzacji w samochodzie?

Zazwyczaj można liczyć na to, że sprężarka klimatyzacji uzyska swoją żywotność w przedziale ośmiu do dziesięciu lat. Gwarancja jest jednak zawsze dużo krótsza na ten podzespół, więc aby utrzymać dobrą kondycję kompresora w aucie przez cały rok, zalecane jest regularne uruchamianie klimatyzacji.

Czy warto regenerować sprężarkę klimatyzacji?

Regeneracja kompresora klimatyzacji opłaca się tylko wówczas, gdy mamy pewność, że korzystamy z renomowanego warsztatu samochodowego. Chociaż oferta regeneracji sprężarek jest popularna w zakładach naprawczych, to nie wszędzie można liczyć na porządną obsługę i przede wszystkim na dobrej jakości części. Należy również pamiętać, że nieprawidłowo smarowany kompresor oraz brak oleju to powszechne powody zatarcia tego podzespołu. Poprawnie przeprowadzona regeneracja, to gwarancja trwałości, jak niemal w przypadku nowych elementów, dlatego warto zwracać się do fachowców, którzy takie naprawy przeprowadzają od wielu lat i posiadają wyspecjalizowany sprzęt.

 

Firma P.H.U. Tokarski Zielona Góra - Turbosprężarki Samochodowe

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dedykowaną do właścicieli samochodów osobowych, dostawczych, busów, ciągników siodłowych, czy maszyn rolniczych, którzy oprócz zadbania o układ klimatyzacji potrzebują również regeneracji turbosprężarki.

W naszej galerii przedstawiamy warsztat, gdzie na co dzień zajmujemy się naprawą i regeneracją turbin.

Zachęcamy do kontaktu w celu zapytań o sprzedaż turbosprężarek!